23.12 - 27.12 on meie kauplus suletud. häid pühi!

Üdini innovatiivne Laufen

Laufeni tooted on ainulaadsed, ühendades kahte suunda: emotsionaalset itaalia disaini lõunast ning põhjamaist täpsuse ja selguse traditsiooni.

Selle sajandi algusest alates on sanitaarkeraamika tootja Laufen teinud koostööd maailmakuulsate disaineritega. Esimene novaatorlik disainilahendus nimega Il Bagno Alessi pärineb ühistegevusest Itaalia arhitekti ja disaineri Stefano Giovannoniga. Aastal 2002 esitleti disainis täiesti uut vannitoakultuuri, mis põhineb psühhoanalüütiku Franco Fornari tundeteoorial: tervist, hoolitsust, lõõgastust ja uuenemist väljendav ümara ja pehme kujuga sanitaarkeraamika. Selle koostöö raames sündis muuhulgas põrandale toetuv postamentvalamu.

Aastal 2009 alustab tehas segistite tootmist ning aasta hiljem saab sanitaarkeraamika ja -tehnika tootjast kogu vannitoasisustuse valmistaja.

2013 leiutatakse Laufenis uuenduslik materjal safiirkeraamika. See on ülitugev, hügieeniline ja taaskasutatav keraamiline materjal, mis lubab teha imeõhukest disaini. Safiirkeraamikast sünnib Kartelli ja Laufeni ühiselt loodud vannitoa kollektsioon Kartell by Laufen, mille disainis duo Ludovica ja Roberto Palomba ning mis pärjati auhinnaga iF Design Award 2013.

Laufenis jätkatakse uue materjali kasutusvõimaluste uurimist koos innovaatiliste disaineritega Konstantin Grcic ja Toan Nguyen, kellega koostöös sünnivad kollektsioonid vastavalt Val ja Ino.

Kollektsiooni Val sarja uuenduslikud valamud said auhinna iF Gold Award 2016.

2017 esitleb rahvusvaheliselt tunnustatud disainer Patricia Urquiola koos Laufeniga loodud vannitoa kollektsiooni Sonar, mis tähistab safiirkeraamika uut, kolmandat põlvkonda. Ka see innovatiivne valamute ja vannide seeria on pälvinud mitmeid auhindu, muu hulgas iF Design Award 2018.

Laufen koos Šveitsi tehnoloogiaettevõttega Noventa AG töötas välja pesufunktsiooniga WC-poti Cleanet Riva, mille disainer on Peter Wirz. Esimene taoline WC-pott sündis Laufeni osalusel juba 1957. aastal, mil see kogus maailmas tuntust. Cleanet Riva aga on mitmekülgsete dušifunktsioonidega, termopuhastatav, puhastajasõbraliku disainiga, mustust hülgava pinnakattega LCC-ga (Laufen Clean Coat), nuti- ja tavakasutusega pott, mis on pärjatud mitmete disainiauhindadega: Red Dot 2016, iF Design Award 2017 ja Design Plus 2017.

Laufeni kollektsioon New Classic on kujundatud Hollandi juurtega maailma tippdisaineri Marcel Wandersi loomingulisel juhtimisel. Safiirkeraamikast kollektsiooni kuuluvad valamud, vannid, samuti ka segistid, vannitoamööbel, peeglid ja aksessuaarid, mille klassikalist stiili on tõlgendatud tänapäevases võtmes. New Classic võitis auhinna iF Design Award 2019 esteetilise ja funktsionaalse sensuaalse ühendamise eest.

Ka tänavu pälvis Laufen iF Design Award 2020 preemia safiirkeraamikast vannitoatooli Baboon eest. Toode sündis koostöös Baselis asuva HGK kunsti- ja disainiakadeemia tudengiga Joe Griesbach, kes ammutas inspiratsiooni Aafrika trummi vormidest.

Šveitsis tegutseval vannitoasisustuse tootjal Laufenil on soliidne ajalugu. Juba 1892. aastal loodud ettevõtte edu pandiks on omanäoline disain rõhuasetusega funktsionaalsusel ning kvaliteedil. Tema trumbiks on innovatiivsus. Aastal 1964 oli Laufen esimene, kes leiutas seinale kinnitatud tualettpoti. Juba 1980-ndate algusaastail pani Laufen aluse kõige tõhusama survevalu vormimistehnoloogiale keraamika töötlemise valdkonnas – läbimurre, mis andis püsiva panuse tööstuslikku tootmisesse.

Laufeni edu võtmeks on koostöö disaineritega, keda iseloomustab põhjalik uurimistöö, suur kirg tehnoloogia ja materjalide vastu ning vaimuteravus. Tema koostöövõrgustikku kuulub üle 23 tuntud disaineri ja disainibüroo. Alates 1999 kuulub Laufen Roca gruppi.

Laufeni sanitaartehnika

Laufeni vannitoamööbel

Üdini innovatiivne laufen
Üdini innovatiivne laufen

Kuidas saame aidata?

Populaarsed otsingud: