Vipex soovitab: klaasplokk võimaldab luua nüansirikast ja stiilset kujundust.
Kaasaegne klaasplokk töötati välja optilise prisma efektil juba 1900. aastate alguses, et saada loomulikku valgust tootmisettevõtetesse. Elu- ja kontorihoone kujunduses võttis klaasploki kasutusele Ameerika arhitekt ja tööstusdisainer William Lescaze 1934. aastal, kui kujundas oma suurejoonelise klaasplokkidest välisseinaga elu- ja kontorihoone New Yorgis, millest nüüd on saanud üks linna maamärke ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Nõukogude ajal klaasploki maine kukkus kivina, sest ühelaadset, üsna viletsa kvaliteediga materjali kasutati massiliselt tehaste, saunade, keldrite akende asemel. Selle sajandi algusest alates on aga klaasplokk tõusnud tähena taevasse ja sellest on saanud nõutud kaup. Tänu tehnoloogilistele arengutele ei tunne kunagist klaasplokki enam ära – need pakuvad nüüd fantaasiarikkaid kujundusvõimalusi.
Tulekindel, helikindel, soojapidav, energiatõhus
Klaasist seinaplokid valmistatakse kahe eraldi poolena ning kuni klaas on veel sula, surutakse need kaks tükki kokku ja lõõmutatakse. Saadud klaasplokkide õõnsuses on vaakum, kuhu soojusisolatsiooni parandamiseks lisatakse tootmisel argooni. Klaasplokke toodetakse nii kirkana kui ka värvilistena, mis omakorda jagunevad kaheks. Esimesed on valmistatud värvilisest klaasist, mis on UV-kindel. Teiste puhul on värvaine pihustatud plokkide sisse. Selline meetod võimaldab saavutada erksaid värve, mis pole värvilise klaasi abil võimalik, aga miinuseks on see, et värv ei ole pideva UV-kiirguse suhtes vastupidav ja võib aja jooksul eredas päikesepaistes pleekida. Seetõttu ei ole sellised plokid sobivad pideva otsese päikesevalguse käes kasutamiseks, vaid on mõeldud pigem interjööridesse. Tulele vastupidavus on saavutatud klaasplokkide paksude külgseintega või tootmise käigus spetsiaalse tulekindlast materjalist kihi lisamisega ploki kahe poole vahele. Eriti hea tulekindlus on saavutatud kahe klaasploki kokku liimimisega, mille tulemusel saadakse tulekindlus kuni 90 minutit. Tänu oma omadustele on klaasplokid helikindlad ning on eelistatud materjaliks isegi väga mürarikkas keskkonnas (ööklubid, tootmisruumid).
Värviliste plokkidega paremaks tegijaks
Tšehhi tootja Seves Glassblock on oma klaasi tootmise iidse päritolu, suurte teadmiste ja oskustega ning pideva arendustegevusega suutnud muuta vana klaastellise tänapäevaseks klaasplokiks. Seves on ka esimene ettevõte, kes tutvustas klaasplokis värvi ja tootis tavamõõtmetest suuremaid plokke. Sevesi klaasploki edu on selge eesmärgi tulemus: muuta klaasplokid lihtsatest ehitusmaterjalidest arhitektuurilisteks ja kunstilisteks elementideks, pakkudes arhitektidele, disaineritele ja sisekujundajatele uut elementi, mida kasutada kvaliteetsete objektide loomisel. Sevesil on mitu kõrgdisainitud seeriat, lisaks kollektsioon MyMiniGlass koduomanikule, inimesele, kes tahab ise oma interjööri lisada efektse nüansi, ehitades vaheseina, klaasist müüri või muu sisustuselemendi, kasutades ja varieerides kollektsioonis pakutavaid värve, tekstuure ja mustreid. Kollektsioon MyMiniGlass koosneb seitsmest erinevast teemast, millest igaüks annab kujundajale kaasa mõned suunised. Sophisticated Type toob ruumi jäist kargust, lisades sellele kalliskividele omast siniste toonide mängulisust ja nüansirikkust. Romantic Type kutsub vürtsitama oma interjööri kire, popi ja šikiga. Vegan Type sobib inimesele, kes leiab, et tema kodukujunduses peaks peegelduma tema elustiil. Daredevil Type õhutab olema hulljulge ja erinev. Selle tüübi värvideks on must, kollane, punane ja sinine. Futuristic Type on trendilooja. Modernne ja minimalistlik, ideaalne detail eklektilisse interjööri. Very Natural Type’i maalähedased, orgaanilised toonid toovad ruumi hubasust ja soojust. Klassikalistes toonides, aegumatu stiiliga Classic Type muudab tänu pehmetele värvidele ja hajutatud valgusele ruumi privaatsemaks ja intiimsemaks. MyMiniGlassi klaasplokke on lihtne paigaldada ja need pakuvad originaalse lahenduse kõrgdisainitud ruumi loomiseks.