23.12 - 27.12 on meie kauplus suletud. häid pühi!

Roca – alati ajast ees

Euroopa suurim vannitoasisustuse tootja Roca on pioneer uue disaini, materjali ja tehnoloogia alal. Tema toodetega võib sisustada kogu vannitoa – tooteportfelli kuuluvad sanitaarkeraamika ja -tehnika, dušikabiinid, mööbel, aksessuaarid ning  keraamilised plaadid. Trumbiks on koostöö kümnete ja kümnete maailmakuulsate tööstusdisaineritega, nimetades neist vaid mõned: David Chipperfield, Ramón Benedito, Giorgio Armani, kellega koos on välja töötatud Armani / Roca kaubamärk.

Roca on esirinnas ka uute materjalide väljatöötamises, et seda oma toodetes kasutada. Kui keegi arvab, et sajandeid tõhusust tõestanud keraamilist materjali pole võimalik täiustada, siis pole see kaugeltki nii. Roca on leiutanud aina uusi kooslusi, mis on tugevamad, õhemad, hügieenilisemad ja kergesti hooldatavad. Üheks näiteks on libisemisvastane Senceramic® dušialus.

Tõsi, Roca pole unustanud oma toodete loomisel kasutada ka aegade hämarusest tuntud materjale. Üheks näiteks on malm, millega ettevõte üle 100 aasta tagasi oma tegevust Barcelona lähedal alustas, kui valmistas malmradiaatoreid. Juba tosin aastat hiljem alustati sealsamas malmvannide tootmist. Ka täna valmistab Roca kõrvuti teras- ja akrüülvannidega malmist vanne. Näiteks seeria Newcast on minevikust inspireeritud retromudel, mis laseb kujutlusvõimel kulgeda ühendades varasemad ajastud kõige uuemate funktsioonide ja eelistega.

Roca on endale seadnud eesmärgi, pakkuda kasutajale suuremat mugavust kõikidel tasanditel: disainis, funktsionaalsuses, kasutajasõbralikkuses, jätkusuutlikkuses, tehnoloogias. Selleks töötatakse välja innovaatilisi tooteid ja lahendusi, mis laienevad peaaegu kõikidele segmentidele.

Roca pidev tootearendus on kandnud vilja: tema tooted on saanud üle paarikümne disainimaailma Oscari. Hiljutised on Red Dot Design Awards 2020 Fernanda Marquesi kujundatud valamuseeria Infinity ja Ruy Ohtake Rocale kujundatud kraanikausside valiku eest Red Dot Design Awards 2019 ning International Design Awards 2019, segistiseeria Insignia (disainer Ramón Benetito) aga pärjati konkursil iF Design 2019. 

Sajandivanune ettevõte alustas malmvannide tootmist 1929. aastal, seitse aastat hiljem aga võttis vastu väljakutse portselanist sanitaarkeraamika tootmiseks. Veerandsada aastat vannide tootmise algusest aga startis messingist segistite valmistamisega.

90.ndatel aastatel laienes kontsern rahvusvahelisele turule. Pöördepunkt leidis aset 1999. aastal, kui omandati sanitaarkeraamika ettevõte Laufen,  kes oli toona suuruselt neljas ülemaailmne tootja. See samm võimaldas kontsernil tugevdada oma positsiooni uutel strateegilistel turgudel, nagu näiteks Ida-Euroopa, Brasiilia ja USA. Tänapäeval on Roca ülemaailmne kaubamärk, mis on esindatud enam kui 170 turul, mida pakuvad oma 78 tootmistehast ja üle 22 000 töötaja kogu maailmas.

Sanitaartehnika pildid.

Vannitoamööbli pildid.

Roca – alati ajast ees
Roca – alati ajast ees

Kuidas saame aidata?

Populaarsed otsingud: