23.12 - 27.12 on meie kauplus suletud. häid pühi!

Kuidas valida sobiv soojavee boiler?

Kas olete kunagi seisnud valiku ees, milline soojavee boiler teie perele kõige paremini sobiks? Olgu teie eesmärk sooja veega duši all lõõgastuda või köögis mugavalt nõusid pesta, õige boileri valimine võib teie kodu mugavuse oluliselt suurendada. Vaatame lähemalt, millised on erinevad boileritüübid ning millised faktorid võiksid mõjutada teie valikut.

Boilerite tüübid

Boilerid võivad olla mitmesugused, alates kahe- ja kolmesüsteemsetest kuni läbijooksu boileriteni. Siin on lühike ülevaade erinevatest boileritüüpidest:

 • Kahesüsteemne boiler: Kahesüsteemne boiler on varustatud kahe soojusvahetiga, mis võimaldab kasutada kahte eraldiseisvat süsteemi sooja vee tootmiseks. See võib olla suurepärane valik, kui soovite tagada sooja veega varustatuse nii duši all käimisel kui ka köögis.
 • Kolmesüsteemne boiler: Kolmesüsteemsel boileril on lisaks kolmas soojusvaheti, mis võimaldab kütta näiteks radiaatoreid või põrandakütet. See on ideaalne lahendus, kui soovite, et teie boiler suudaks pakkuda mitmekülgset sooja vee ja küttevarustust.
 • Läbijooksu boiler: Läbijooksu boiler soojendab vett vaid siis, kui seda tegelikult kasutatakse, seega pole vaja sooja vee hoidmiseks eraldi paaki. See on energiatõhus valik väiksematesse kodudesse või kohtadesse, kus sooja vee tarbimine on väiksem.
 • Keraamilise küttekehaga boiler: Keraamiline küttekeha pakub korrosioonikindlust ja pikendab boileri eluiga, tagades ühtlase ja efektiivse soojenemise.

Kui suur boiler valida?

Boileri suurust valides tasub arvestada mitme teguriga, näiteks majapidamise suuruse ja veetarbimisega:

 • Väike boiler: Väike boiler, näiteks 15-liitrine, sobib ideaalselt väikestesse korteritesse või ühele inimesele.
 • Keskmise suurusega boiler: Ühe inimese kohta võib pidada piisavaks 50-liitrist boilerit. Keskmise suurusega peredele või kodudele, kus veekasutus on keskmine, sobib hästi 100-liitrine boiler.
 • Suur boiler: Suurematele peredele või kodudele, kus veekasutus on suurem (näiteks suure vanni või sauna olemasolu korral), võib vajalik olla suurem boiler, näiteks 200-liitrine või isegi suurem. Kahesüsteemne boiler 200L on hea valik, kui on vaja varustada sooja veega mitu veepunkti.

Boilerite energiatõhusus ja lisavõimalused

Kaasaegsed boilerid pakuvad mitmeid energiatõhusaid ja lisavõimalusi, mis võivad teie kodu mugavust veelgi suurendada:

 • Isepuhastuvad boilerid: Need vähendavad hoolduskulusid ja tagavad pikaajalise töökindluse, kuna takistavad katlakivi ja setete kogunemist.
 • Hooldusvabad boilerid: Need vajavad minimaalset hooldust, muutes need mugavaks ja praktiliseks valikuks kiire elutempoga peredele.
 • Säästlikud boilerid: Energiasäästlikud boilerid vähendavad elektriarveid ja on keskkonnasõbralikumad. Näiteks, mõned mudelid soojenevad eriti kiiresti, mis on suurepärane kiire elutempoga peredele või neile, kes hindavad mugavust.

Vertikaalsed ja horisontaalsed boilerid

Boilerite paigaldusviis võib mängida olulist rolli teie kodu ruumikasutuses. Siin on erinevused vertikaalsete ja horisontaalsete boilerite vahel:

 • Vertikaalsed boilerid: Need on paigaldatud seinale ja võtavad vähem põrandapinda, sobides hästi väiksematesse ruumidesse. Need on ka efektiivsemad, kuna soojus jaotub paremini.
 • Horisontaalsed boilerid: Need paigaldatakse tavaliselt põrandale või madalamale seinale, sobides kohtadesse, kus kõrgus on piiratud. Horisontaalne boiler võib olla ideaalne põrandale paigaldamiseks, samas kui vertikaalne mudel võib säästa seinapinda.

Boilerite hooldamine

Oluline on tagada, et teie boiler oleks korralikult hooldatud, et vältida lekkeid ja tagada selle tõrgeteta toimimine:

 • Regulaarne puhastamine: See aitab vältida katlakivi ja setete kogunemist, mis võib kahjustada boileri küttekeha ja vähendada selle efektiivsust.
 • Kontrollige lekkeid: Lekete ennetamiseks ja varajaseks avastamiseks on oluline regulaarselt kontrollida boileri seisukorda.
 • Hoolduskontrollid: Professionaalsed hoolduskontrollid tagavad, et teie boiler töötab optimaalselt ja ohutult.

Kokkuvõtteks võib öelda, et õige soojavee boileri valimine võib oluliselt suurendada teie kodu mugavust ja efektiivsust. Kaaluge hoolikalt erinevaid võimalusi ning valige boiler, mis vastab kõige paremini teie pere vajadustele ja eelistustele. Tutvu ka Vipexi poolt pakutavate boilerite!

Kuidas saame aidata?

Populaarsed otsingud: