MARMORID – HELEVALGEST MUSTANI

Marmor on endiselt nõutud materjal ja tootjad on sellega välja tulnud mitmel erineval moel. Marmor pole enam mullune mahe pastelltoonides kaunitar, vaid jõuline materjal, mis on sisearhitektuuris iseseisev tegija. Eheda marmori müstiline ilu on innustanud tootjaid leidma uusi tekstuure ja värve.
Looduslik marmor on laialt levinud moondekivim, mis olenevalt tekkeallikast – lubjakivist või dolokivist – koosneb vastavalt kas kaltsiidist või dolomiidist. Looduslike marmorite värvus on väga varieeruv – helevalgest mustani. Marmorile on sageli omane voolutekstuur, mis tekib moonde käigus osaliselt ülessulanud kivimite liikumisest üksteise suhtes. Kogu seda looduse ilu on võimalik tuua ruumi, kujundades interjööri marmortekstuuriga trükitud plaatidega.

Kindlasti tasub tutvuda Türgi keraamiliste plaatide tootja SERAMIKSAN marmorplaatide suure valikuga. Näiteks seeria River esitleb oma jõuliste tumedavärviliste veenide ja soontega erilist pinda, mis loob ruumi puutumatu looduse peegeldust.

1 Seramiksan Marble River
Marmorid – Helevalgest Mustani 8

Seeriat Invisible Marble peetakse marmorite killas trendiloojaks. See on sisearhitektuuri põnev materjal, mis annab marmorile uue tõlgenduse ning loob kaasaegse ja muljetavaldava ruumi oma ülevoolavate hallide soonte ja veenidega. Plaadid pole aetud mustrisse, mis loob seinapinnale uue tekstuuri.

2 Seramiksan Invisiblemarble
Marmorid – Helevalgest Mustani 9

SERAMIKSAN on loonud ka kalasabamustrilise plaadi, kust marmori tekstuur kumab kogu mustrist kergelt läbi.

3 Seramiksan Marble Kalasaba
Marmorid – Helevalgest Mustani 10

Hispaania tootja ARCANA CERAMICA tõi oma kollektsiooniga Midnight keraamika lavale marmori kuiglamuurse materjali, mis avaldab alati muljet. Võtmerolli mängib siin dekoor– pinnakaunistus, mis kasutab mustvalget kontrasti rombikujutise tekitatudruumilisust ja puhta valge efekti, mis sobib nii klassikalisele kui ka moodsale maitsele.

4 Arcanatiles Marbles Midnight Dewar
5 Arcanatiles Marble Midnight Devar White
6 Arcanatiles Marbles Midnight Hope

ARCANA CERAMICA kollektsioon Moonlight paistab silma oma keerukuse ja detailide uue mõõtmega, mis on inspireeritud looduses leiduvatest kontrastidest. Kalasabamustrisse on kokku liidetud marmori elegants ja puidu soojus ning ebakorrapärane värvide paigutus peegeldab kuuvalguse tekitatud varjude mängu. Kuuvalgus ongi andnud ainest tekstuuride ja graafika peenele kombinatsioonile, mille tulemuseks on luksuslik ja ainulaadne ilme.

7 Arcanatiles Marble Moonlight Thalassa