Looduskivid

Looduskivid

Esindame juba aastaid juhtivaid Saksa, Kreeka, India, Türgi ja Hiina looduskivist materjalide tootjaid. Toodete mõõdud ja viimistluse võimalused väga laialdased ja võimalik tellida vastavalt kliendi soovidele.

Graniit

Graniit on vulkaanilise tegevuse tagajärjel tekkinud tardkivim. Graniitpõrandad on väga populaarsed selle vastupidavuse, tugevuse ja unikaalse värvide valiku tõttu. See koosneb paljudest erinevatest komponentidest, millest levinumad on kvarts, vilgukivi ja päevakivi.

Graniitkivi kasutusala: seinad, põrandad, trepid, fassaadid, aiateed jms.

Sobib kasutamiseks nii sees kui väljas.

Vastupidavus hõõrdumisele: hea.

Vastupidavus happelistele ainetele: hea.

Pinnatöötlus: poleeritud, lihvitud, põletatud jne.

Marmor

Marmor on üks elegantsemaid ja luksuslikumaid põrandamaterjale. Selle kasutamisel on rikkalik ajalugu ja see on inimajaloo jooksul olnud paljude disainerite, arhitektide ning kunstnike lemmik valik. Marmorist põrandaplaatide materjali kaevandatakse paljude riikide kivimurdudes ja plaadid on saadaval erineva suuruse, viimistluse ja värviga. Marmorpinda tuleb hooldada iga 6-12 kuu järel olenevalt sellest, kui palju seda pinda kulutatakse.

Kasutusala: peamiselt siseseinad, põrandad, -trepid.

Vastupidavus hõõrdumisele: keskmine.

Vastupidavus happelistele ainetele: madal.

Pinnatöötlus: enamasti poleeritud või lihvitud.

Kiltkivi

Kiltkivi on teralise ja ühtlase tekstuuriga moondekivi, mis on saanud nime selle järgi, kuidas kivim formeerub suure rõhu all kiht kihi haaval, luues kihtide vahel tugeva sideme. Kiltkivi on üks paljudest looduskivi liikidest ja esineb mitmel erineval kujul, erineva välimuse ja omadustega.

Kasutusala: seinad, põrandad, trepid, fassaadid, aiateed jms.

Sobib kasutamiseks nii sees kui väljas.

Vastupidavus hõõrdumisele: hea.

Vastupidavus happelistele ainetele: hea.

Pinnatöötlus: naturaalne, lihvitud.

Liivakivi

Liivakivi on jämeteralise tekstuuriga settekivim, mis on tekkinud tuule ja vee toimel pressitud liivast. Liivakivi on juba antiikajast olnud usaldusväärseks ehitusmaterjaliks. Kivim on formeerunud miljonite aastate jooksul ja selle muudab unikaalseks selle kihiline ning rustikaalne välimus, mistõttu on see üks paremini äratuntavaid looduskivi liike. Liivakivi plaadid on vastupidavad ning tulevad laia valikuga erinevatest värvitoonidest ja tekstuuridest.

Kasutusala: seinad, põrandad, trepid, aiateed jms.

Soovitatav kasutada sees või välistingimustes kohtades, kus see on kaitstud otsese sademete mõju eest.

Vastupidavus hõõrdumisele: keskmine.

Vastupidavus happelistele ainetele: madal.

Pinnatöötlus: naturaalne, lihvitud, antiik.

Võta ühendust