KUNST JA KÄSITÖÖ KERAAMILISEL PLAADIL

Keraamiline plaat on üha enam tõusmas disainielemendiks, seda suureformaadiliste värvikate seinaplaatide näol, samuti väikesemõõduliste 3D-plaatide kombinatsioonis. Tootjad panustavad aina rohkem värvile ja mängulisusele. Inspiratsiooni on ammutatud kunstist: graafikast ja akvarellmaalist; samuti käsitööst: ristpistetikandist ja lapitekimustrist.

Väga huvitavad on Itaalia brändi ALFALUX kollektsiooni Decor suureformaadilised plaadid Space ja Wonder (120 x 241 cm).
Space on kahekihiline akvarellmaal, kus ülemisest, geomeetriliste detailidega tekstuurist kumab läbi alumine – puuoksi kujutav loodusmotiiv.
Wonder on aga suvelillede akvarellmaal, mis on kaetud nagu õrna rastrikihiga.

APAVISA kollektsioon Emotion (100 x 100 cm) on samuti nagu akvarellmaal, mis aga on kaetud rastermustriga.

Apavisa Emotion Akvarellkaetudrastriga
APAVISA kollektsioon Punto Croce koosneb kuusnurksetest ristpistetikandi taolistest plaatidest.
Apavisa Puntocroceblack Tikitudristpistes
APAVISA kollektsiooni Starline graafika on kuusnurksetest mustrisse laotud plaatidest, millest kujundatud põrand loob visuaalselt ruumilise mulje.
Apavisa Starlinewhite Op Muster

Tšehhi brändi RAKO graafilise kujundusega keraamiliste plaatide kollektsioonis on kasutatud prototüüpidena jäneseid Bob ja Bobek, kes sündisid 1978. aastal kunstniku Vladimir Jiráneki käe all. Nad on koomiksitelesaate Beotime loo kangelased, mis on populaarsust kogunud mitte ainult laste, vaid ka täiskasvanute seas. Jänestega Beotime’i lugusid on edastatud nii Tšehhi, Slovakkia kui ka Poola televisioonis.
Aastal 2015 said Bob ja Bobek jäähoki maailmameistrivõistluste maskottideks ja nende tuntus levis kogu maailmas.
Nüüd aga on Bob ja Bobek RAKO keraamilistel plaatidel. RAKO leidis, et neil on jänestega palju ühist – kogemus, uudsus, huumor – mistõttu soovisid nad jäneste seeriat kujutada oma plaatidel. Bobi ja Bobeki kaudu on nad end ühendanud tulevaste põlvkondadega.

Rako Play
Kunst Ja Käsitöö Keraamilisel Plaadil 11

Hispaania tootja VENETO CERAMICAS kollektsioonid võib samuti paigutada kunsti valdkonda. Nende loomakujutistega kollektsioon Darwin viitab muidugi kuulsale inglise loodusuurijale, kes pani aluse evolutsiooniteooriale, esitades loodusliku valiku mõiste. Trikk aga on siin selles, et osad loomad on värvita, mistõttu selle tapeeditaolise plaadi nimi võiks olla hoopis“Värvi ise!“ Igatahes pakub see kindlasti suurt rõõmu lastele, aga ka lapsevanematele.

Veneto Darwin Seinakate Varviise
Kunst Ja Käsitöö Keraamilisel Plaadil 12

VENETO veel üks kunstipärane kollektsioon on Marina, kus plaatidega (7,4 x 29,75 cm) saab teha huvitavaid kollaaže.

Veneto Marina Graafika

Itaalia tootja ERMES CERAMICHE kollektsioone Oxide ja Flow võib vaadelda nagu kunstiilmingut. Oxide plaadil on kui akvarellipintsliga tõmmatud värv ja lastud sel vabalt sulada, aga Flow on lapitekk, mille igal plaadil on erinev retromustri fragment, mistõttu on kogupilt omandanud tänapäevase näo.

Kunst Ja Käsitöö Keraamilisel Plaadil 13
Ermes Aurelia Flow
Kunst Ja Käsitöö Keraamilisel Plaadil 14