23.12 - 27.12 on meie kauplus suletud. häid pühi!

Terratsode uus tulemine

Tootjad on terratso loomisel uue dimensiooni käsile võtnud. Terratso väljendab nüüd kirge ja poeesiat ning seab selle ajaloos tuntud materjali tähistaevasse.
Ehe terratso on kohapeal valatav või tehases valmis plaatidena toodetav tsementbetoon, mis sisaldab dekoratiivse täitematerjalina värvilist kivipuru ja mida lihvituna kasutatakse peamiselt põranda-, trepi- ja seinakattematerjalina, aga ka kõnniteede ja siseõuede viimistlemisel.
Terratsot kui ehitusmaterjali kasutati juba antiikajal Roomas ja Kreekas, selle uus hiilgeaeg saabus koos renessansiga, mil terratso kuulus kindlalt Veneetsia palatsode kujundusmaterjalide nimekirja. Eestimaalased teavad terratsot kui nõukogudeaegset ehitusmaterjali, mida kasutati kõikvõimalikes kohtades, seetõttu käib sellega kaasas mitte just kõige parem maine. Ent keraamiliste plaatide digitrükk on võimaldanud selle inspiratsiooniallikaga trikitamist, mistõttu terratsoainelised tekstuurid ja värvid on nagu päev ja öö võrreldes vanade ebameeldivate mälestustega.
Eriti loominguliselt on lähenenud ARCANA CERAMICA, kelle kollektsioonis Stracciatella on kasutatud eri tekstuuride ja värvide kombinatsioone, et luua kunstilisi ja geomeetrilisi mustreid.

Terratsode uus tulemine
Terratsode uus tulemine
Terratsode uus tulemine

APAVISA PORCELANICO kollektsioonide dekoratiivne mitmekülgsus muudab need suurepäraseks loovuse ja kujunduse arendamise tööriistaks arhitektuuris, kollektsiooni South terratsod kuuluvad pigem moodsa kunsti valda.

Terratsode uus tulemine
Terratsode uus tulemine

Kuidas saame aidata?

Populaarsed otsingud: