23.12 - 27.12 on meie kauplus suletud. häid pühi!

Keraamiliste plaatide paigaldamise ja hooldamise juhend

Keraamilised plaadid pakuvad nii sise- kui ka välitingimustes kasutamiseks mitmekülgset ja vastupidavat valikut, pakkudes ajatut esteetilist veetlust. Siiski, et tagada nende pikaealisus ja ilu, on hädavajalik nõuetekohane paigaldamine ja hooldus. See põhjalik juhend juhatab teid läbi keraamiliste plaatide paigaldamise ja hooldamise oluliste sammude, tagades, et teie plaaditud pinnad püsivad laitmatud ja vastupidavad.

Plaatimiseks Ettevalmistamine

Enne plaatimisprojekti alustamist on oluline pind korralikult ette valmistada. Paigaldamiseks ideaalne toatemperatuur peaks olema 5°C ja 25°C vahel. Kui töötate väljas, vältige äärmuslikke temperatuurikõikumisi ja tuuletõmbust, kuna need võivad põhjustada liimi liiga kiiret kuivamist. Pind peab olema täiesti sile, kuiv, tolmuvaba ja krunditud spetsialiseeritud toodetega nagu Ceresit CT-17 või Ceresit CN-94, et parandada nakkuvust, eriti vähemimavatel pindadel.

Paigaldusprotsess

  1. Liimi Kandmine: Kasutage liimi ühtlaseks levitamiseks seinal või põrandal tootja poolt soovitatud hambulist kellu. Kandke korraga liimi ainult 1-2 ruutmeetri ulatuses, et vältida selle kuivamist ja nahkja kihi teket, mis võib takistada plaatide korralikku kinnitumist.
  2. Plaatide Asetamine: Jälgige plaatide tagaküljel olevaid suunanooli, et tagada õige paigutus. Vajutage plaadid ühtlaselt liimi sisse, et luua ühtlane, sile pind. Paremate tulemuste saavutamiseks, eriti temperatuurikõikumistele või niiskusele avatud aladel, kaaluge paindlike liimide kasutamist, nagu Ceresit CM-17 või CM-12.
  3. Vältige Metallriistade Kasutamist Silumiseks: Ärge kasutage plaatide kohandamiseks metallist tööriistu, kuna need võivad kriimustada või kahjustada plaate.

Kohanduste Tegemine

Tavaliselt on teil plaatide kohandamiseks aega kuni 20 minutit normaaltemperatuuril ja ilma otsese tõmbetuuleta. See aeg võib lüheneda kõrgematel temperatuuridel või tuulistes tingimustes.

Vuukimine

Oodake plaatide paigaldamise lõpetamisest vähemalt 24 tundi enne vuukimist. Puhastage plaatide pind hoolikalt igasugusest mustusest või liimijääkidest. Kandke vuugisegu horisontaalsete ja vertikaalsete tõmmetega, kuni kõik vuugid on täidetud, eemaldades liigse segu diagonaalsete tõmmetega. Ilusama lõpptulemuse saavutamiseks soovitame kasutada elastseid, plekkidele ja veele vastupidavaid vuugitäiteid nagu Ceresit CE-40 või CE-43 Aquastatic.

Puhastamine Pärast Paigaldamist

Kohe pärast vuugisegu tahkumist ja paigaldustööde lõppu tuleb kogu plaaditud pind puhastada ja eemaldada kõik mustus. Plaatide puhastamiseks kasutage selleks spetsiaalselt ette nähtud puhastusvahendeid, nagu Lithofin FZ Intensive Cleaner. Vuukide puhastamiseks sobib kasutada näiteks Lithofin Grout Cleaner.

Ennetav Hooldus

Pärast puhastamist kandke kogu plaaditud pinnale spetsiaalseid kaitsevahendeid, mis aitavad vältida rasva ja mustuse imbumist plaatidesse ning lihtsustavad igapäevast hooldust, nagu näiteks Lithofin FZ Protective Impregnator. Vuukide kaitsmiseks sobib kasutada Lithofin KF Grout Protectorit, mis kaitseb vuuke rasva ja mustuse eest.

Pidev Hooldus

Igapäevaseks puhastamiseks kasutage spetsiaalselt keraamiliste pindade puhastamiseks mõeldud leebemaid puhastusvahendeid. Vältige väga tugevaid puhastusaineid, kuna need võivad kahjustada plaatide pinda ja/või vuuke. Väga määrdunud põrandate pesemiseks avalikes kohtades kaaluge spetsiaalse puhastusmasina kasutamist.

Erihooldus

Konkreetsete probleemide, nagu graffiti, õli või rasva plekkide eemaldamiseks kasutage näiteks Lithofin Graffiti Removerit. Pinna libeduse vähendamiseks võib kasutada Lithofin Anti-Slip toodet. Täismassplaatide värvi uuendamiseks ja intensiivistamiseks sobib Lithofin MN Colour Intensifier ja poleeritud pinna värskendamiseks Lithofin MN Polish (Liquid Wax).

Alati järgige tootja juhiseid hoolikalt ja testige tooteid esmalt väiksemal, vähemnähtaval pinnal, et veenduda toote sobivuses.

Kordumakippuvad küsimused

1. Kuidas peaksin ette valmistama pinna enne keraamiliste plaatide paigaldamist?

Enne keraamiliste plaatide paigaldamist on oluline pinna korralikult ette valmistada. Ideaalne toatemperatuur paigaldamiseks peaks jääma vahemikku 5°C kuni 25°C. Kui töötate välitingimustes, vältige äärmuslikke temperatuurikõikumisi ja tuuletõmbust, mis võivad põhjustada liimi liiga kiiret kuivamist. Veenduge, et pind on täiesti sile, kuiv, tolmuvaba ja krunditud spetsiaalsete toodetega, nagu Ceresit CT-17 või Ceresit CN-94, et parandada nakkuvust.

2. Milliseid samme tuleks järgida keraamiliste plaatide paigaldamisel?

Keraamiliste plaatide paigaldamisel tuleb järgida järgmisi samme:

  • Kandke liim ühtlaselt seina või põranda pinnale, kasutades tootja poolt soovitatud hambulist kellu.
  • Asetage plaadid liimile, jälgides tagaküljel olevaid suunanooli õige paigutuse tagamiseks.
  • Vajutage plaadid ühtlaselt liimi sisse, et tagada ühtlane ja sile pind.
  • Vältige metallriistade kasutamist plaatide kohandamiseks, et vältida plaatide kriimustamist või kahjustamist.

3. Kuidas peaksin hoolitsema keraamiliste plaatide eest pärast paigaldamist?

Pärast paigaldamist ja vuugisegu tahkumist tuleb kogu plaaditud pind hoolikalt puhastada, kasutades spetsiaalselt ette nähtud puhastusvahendeid, nagu Lithofin FZ Intensive Cleaner plaatidele ja Lithofin Grout Cleaner vuukide jaoks. Pideva hoolduse osana kasutage igapäevaseks puhastamiseks keraamiliste pindade jaoks mõeldud leebemaid puhastusvahendeid, vältides tugevaid puhastusaineid, mis võivad kahjustada plaatide pinda ja/või vuuke. Erihoolduse vajadusel, nagu graffiti või õli plekkide eemaldamiseks, kasutage sobivaid spetsiaalseid puhastusvahendeid.

Järgides neid juhiseid paigaldamiseks ja hoolduseks, jäävad teie keraamilised plaadid aastateks kauniks ja funktsionaalseks, lisades teie ruumile väärtust ja stiili.

Kuidas saame aidata?

Populaarsed otsingud: